Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buluyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) eğitim hayatlarını ülkemizde sürdüren uluslararası öğrencilerin akademik, mesleki, sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla her yıl birçok farklı alanda programlar organize ediyor.

ONLARCA REKABETÇİ ESER KIYASIYA YARIŞTI

YTB’nin İstanbul Ofisi bünyesinde kurulan Sinema Kulübü öğrencilerinin talebiyle de bu yıl ilk defa Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali düzenleniyor. Alanında uzman isimlerle birlikte yapılan çalışmalar neticesinde belirlenen konseptin ardından alınan başvurularda onlarca rekabetçi eser kıyasıya yarıştı. Yapılan değerlendirmelerin ardından ise  hikâye anlatımı, belgesel, animasyon, deneysel ve benzeri alanlarda; En İyi Film, 2. En İyi Film ve 3. En İyi Film Seçimi dâhil olmak üzere çeşitli kategorilerde ödüller verilecek.

Sanatseverleri ve gelecek vaat eden genç yetenekleri bir araya getirecek Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali 20-21 Nisan 2024 tarihlerinde İstanbul’da Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Festival kapsamındaki ödül töreni ve kapanış filmi gala gösterimi ise 21 Nisan 2024 tarihinde saat 18.00’de gerçekleştirilecek. Festival kapsamında bir de tecrübe paylaşımı ve kapasite artırımı açısından İstanbul’da sinema alanında profesyonel olarak çalışmaya başlamış veya mezun olmak üzere olan Türkiye Burslusu öğrencilere yönelik Master Class programı ve paneller yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x