Navalni Oscar’da unutulmadı

Gösterişli bir törenle ve birbirinden ünlü ismin katlımıyla gerçekeleşen 96. Akademi Ödülleri’ne hiç şüphesiz damga vuran Oppenheimer oldu. Ancak geceden pek çok an da ödüller kadar konuşuluyor.

Bu anlardan biri de törenin anma bölümünde Rus muhalif lider Navalni’nin görülmesiydi. Geçtiğimiz yıl sinema dünyasından hayatını kaybeden isimleri anmadan önce, Rus muhalif liderinin bir klibi oynatıldı.

Anma bölümü; geçen ay hapishanede ölen Navalni’yi konu alan 2022 Oscar ödüllü “Navalni” belgeselinden Aleksei A. Navalni’nin klibiyle açıldı.

Bir önceki Oscar töreninden bu yana film endüstrisinde ölenleri anmak için bir dakikalık sürede aktivist Harry Belafonte ve Broadway yıldızı Chita Rivera gibi yıldızlara da saygı duruşunda bulunuldu.

Anma töreninde Andrea Bocelli, oğlu Matteo Bocelli ile birlikte Hans Zimmer’in orkestrasyonu ile “Time to Say Goodbye” şarkısını söyledi.

Törende Alan Arkin, Andre Braugher, Michael Gambon, William Friedkin, Bo Goldman, Glenda Jackson, Piper Laurie, Bill Lee, Richard Lewis, Ryan O’Neal, Matthew Perry, Paul Reubens, Richard Roundtree, Ryuichi Sakamoto, Tina Turner, Carl Weathers anılan isimler oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x